Kolme uutta tekijää Työmaalla

Työmaalla aloitti syksyllä kolme uutta tekijää. Digitaalista markkinointia ja myyntiä Oulun ammattikorkeakoulun DIMMY-hankkeessa opiskeleva Katri Saukko vahvistaa Työmaan tiimiä osa-aikaisesti syys–joulukuun ajan. Hän analysoi ja kehittää Työmaan omaa markkinointia yhdessä toimiston väen kanssa, ja osallistuu asiakasprojekteihin. Katri on ollut viestintätyöläinen vuodesta 2004 saakka.
Pasi Järvelä ottaa työkokeilun merkeissä haltuunsa videokuvaamisen ja editoinnin. Toimenkuvaan kuuluu myös valokuvaamista. Pasi on työskennellyt aiemmin muun muassa rakennusalalla, lentokentällä, erityiskoulun koulunkäynninohjaajana ja skeittiliikkeen myymäläpäällikkönä.
Ville Koivuniemi aloitti puolestaan Työmaan junior copywriterina. Villen tausta on media-alalta. Hän on toiminut aiemmin muun muassa Lännen Median ja Kalevan uutistoimittajana, Pohjois-Pohjanmaan Yrittäjä ‑lehden toimittajana ja Oulun ylioppilaslehden päätoimittajana sekä Kalevan bloggaajana ja vapaana toimittajana useille lehdille.26